DEWALT - 60V MAX* Brushless Cordless 9 in. Cut-Off Saw - DCS692B
Pick up at {{vm.selectedStore.storeName}}
only {{vm.selectedStore.quantity}} left
Buy in Store
Limited stock at {{vm.selectedStore.storeName}}Visit store to purchase
out of stock
out of stock
Deliver to Address
Not Available for shipping
ABOUT THIS PRODUCT
Description
Features
- Durable latched and sealed battery box accepts DCB615 battery (battery sold separately)
- HELPS PREVENT ACCIDENTAL ACTIVATION with 2-stage trigger switch designed to promote safe usage
- Connect to other compatible tools and operate cord-free on the jobsite with WIRELESS TOOL CONTROL™
Specs
| Voltage | 60V |
| Blade Size | 9" |
| Saw Type | Cut-Off Saws |
| Category | Power Tools |
| Power Tool Type | Saw |
| Subcategory | Saws |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Battery Included | No |
| Type | Cut-Off Saws |
| Number of Tools Included | 1 |
| Compatible Voltage | 60V |
Our Guarantee
Murdochs.com stands behind all of its products. We guarantee our merchandise to be free of manufacturing defects and will accept any defective item for refund or exchange. For more details, please see our full Return Policy.
Still Have Questions?
We're happy to help! Chat with us or visit our Contact Page for more details.
Shipping Information
| Shipping Method | Expected Delivery |
|---|---|
| Ground | Up to 8 business days* |
*Some restrictions apply. We have temporarily suspended shipping to California while we work on Proposition 65 compliance. Read more.